Organizujemy się

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator

Organizujemy się

Post autor: Dorszka »

Oto początki :-D
Ania i Krzyś

Post autor: Ania i Krzyś »

Co się stanie ze starymi bazami?
Czy bedzie chociaż próba przenosin?
Przykro bedzie bardzo jeśli to wszytsko przepadnie :(

Rozumiem, że forum trafilo na prywatny hosting i ta zmiana wpłynie na jakość użytkowania (?).

PS> Duże zdjęcie w pionie całkowicie rozwala header. My pracujemy w 1600x1200 px i musiemy sie nakrecić scrolem i to mało przyjemne. Nie wyobrażam sobie natomiast co przeżywają użytkownicy pracujący np. w 1024x768 (a wiem ze statystyk własnej stronki, że takich jest koszmarnie dużo).
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin

Post autor: Mago »

Pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze :-D
Pomysł aby pozbyć się latających reklam uważam za boski. Do szału mnie doprowadzały. Faktycznie, szkoda tracić wpisy ze starego forum ale jak by tak każdy zadbał o przeniesienie swojego "fragmenciku" forum to może nie będzie tak źle i straty nie będą duże.
Póki co ciężko jest mi się odnaleźć na nowym forum ale po przeklejeniu 2 swoich tematów trochę poczułam się już "u siebie" ;-) i moje samopoczucie się poprawiło.
Jestem pewna, że damy radę się przeprowadzić :-D :-D :-D

Pozdrawiam serdecznie
Ania i Krzyś

Post autor: Ania i Krzyś »

Mago pisze:Pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze :-D
Pomysł aby pozbyć się latających reklam uważam za boski.
Ja tam się nie będę sprzeczał i naszego wątku raczej przenosić nie zamierzam... 25 stron to trochą za dużo, zresztą cytaty wygladają moim zdaniem makabrycznie...

...a co do reklam to polecam wszystkim zmianę przeglądarki. To ułatwi Wam wszystkim życie...
Ja ich na stronach nie widzę od prawie 2 lat.

PS (po raz drugi)

>Ze skronych uwag: -forum jest strasznie nieczytalne przez to, że praktycznie nie widac tabel (przynajmniej na naszym wypalonym monitorze). Jakby tak odrobinę rozjasnić to co jest bordowe, byłoby git. Poza tym denerwujące przy pisaniu postów jest zlewający się kolor liter, kursora. Text staje się przez to nieczytelny, a kursora po prostu nie widać i trudno przez to sie połapać gdzie się pisze w danym momencie.

A może inną skórkę, np B&W only, taką dla purystów jak ja?

>>Dskwiera nam obojgu, to że musieliśmy zdeklarować płeć. Droga eliminacji stanęło na M...

>>>Może na forum pojawią się tym razem jacyś moderatorzy, żeby sprawniej to wszystko szło? W końcu forum rusza na poważnie z własnego hosta i szkoda byłoby, żeby zapanował tu haos, który czasem zdarzał się na poprzednim...

>>>>Przy pisaniu postów przydatne jest, aby widzieć poprzednie z wątku. To w dużej mierze ułatwia odpowiadanie. Jakoś mi tego brakuje.

>>>>>Wielki + za możliwość edycji własnych, opublikowanych postów. Mam nadzieję, że pozostanie.
Pola
Hodowca

Post autor: Pola »

Mnie się forum bardzo podoba. Jasne, że żal tego, co było, ale co zrobić...
kesja
Hodowca

Post autor: kesja »

ale z Ciebie Krzysiek maruda ech, faceci...
doceniam iż Dorszka przeniosła forum z racji denerwujących wszystkich rzeczy. I że chce poświęcac swój cenny czas pomimo nawału obowiązków związanych z pracą, domem i hodowlą abysmy mieli forum. I cudów ani rzeczy ponad mozliwości wymagać od niej nie będę.
Ja sobie swój watek przeniosłam mimo, ze miałam aż 31 stron i drugi aż 6 .. dla chcącego nic trudnego.
Jesli znajdę chwilkę to przeniose kilka watków z poprzedniego forum z innych tematów.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator

Przepraszam, że dopiero teraz, ale zajęta byłam wklejaniem :-)

Nie ma obowiązku przenoszenia swoich wątków. Przekleję tylko tym, którzy je otworzą, bo każdy wątek niesie swoją historię. Uważam, że cytat będzie lepszym rozwiązaniem, niż odnośniki do starych wątków. Ale nie musimy się ze wszystkim zgadzać, i rozumiem, że nie każdemu się to podoba. Wiem, że nie dam rady zadowolić wszystkich, i jestem na to przygotowana.

Na pewno załaduję jeszcze subSilver, dla tych, którzy nie lubią ciemnych stron. Więcej skórek nie będzie na razie.

Pionowe zdjęcie chwilowo zostaje, dopóki nie obrobię innego. Na razie ważniejsze jest dla mnie uporządkowanie wątków. Myślę, że w dwa tygodnie się uporam, bo pomoc, jaką otrzymałam od forumowiczów, jest OGROMNA, przeszła moje najśmielsze oczekiwania. To ich wątki będę na razie porządkować, bo do tego przede wszystkim czuję się zobowiązana.

Wielu rzeczy dopiero się uczę, nie jestem programistą, i forum jest znacznie większe, i daje więcej możliwości, tyle że nie będę na razie uruchamiała rzeczy, na których zwyczajnie się nie znam. Pozostaje miejscem, gdzie możemy się spotkać, poprosić o radę, i zwyczajnie porozmawiać. Wyłączyłam np. Shoutbox, ale jak się uporam ze wszystkim, pewnie zapytam, czy jednak nie chcielibyście czegoś takiego.

Stare tematy nie znikną. Zostaną po prostu zamknięte, a jeśli ktoś tam trafi, na koniec każdego będzie przekierowanie do nowych wątków. Te, które nie zostaną przeniesione (nie wszystkie muszą), pozostaną w archiwum starego forum.

Nie wiem, dlaczego nie widać podglądu postów, na które się odpowiada. Zgadzam się, że to denerwujące. Na razie jednak nie wiem, dlaczego, i zajmę się takimi rzeczami dopiero po uporządkowaniu tego, co wyżej.
olska

Post autor: olska »

Mnie się przenosiny bardzo podobają ;-) Jakoś mam poczucie że teraz będziemy na swoim :mrgreen: Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie na temat różniastych rozwiązań ale dla Dorszki ogromne brawo za takie przedsięwzięcie :lol:
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator

Podgląd tematu przy odpowiedzi już znalazłam, będzie widoczny. Udało mi się też przywrócić edycję profilu, bo przez chwilę była niedostępna. Teraz chyba już jest.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator

Załadowany subSilver dla tych, którzy lubią jasne tła. Ja jestem po ciemnej stronie mocy, więc domyślne tło jest ciemne. Można albo zmienić w profilu, albo w pasku na dole strony głównej.

Ostatni post można edytować pół godziny, jeśli nic nie pokręciłam. To wystarczy, jeśli ktoś się pomyli.

Edycji postów, na które są odpowiedzi, nie ma, podobnie jak na poprzednim forum, i już wielokrotnie tłumaczyłam, dlaczego. Dyskusja jest zaburzona, a już w przypadku sporów niejednokrotnie byłam świadkiem kasowania postów, co już całkowicie burzyło i zniekształcało wątek. W razie problemów jestem zawsze dla wszystkich dostępna, czasami nie natychmiast, ale to chyba nie jest zbrodnia. Moderuję na tyle, na ile uważam za konieczne, poprawiając niekiedy błędy ortograficzne, lub łącząc posty, które mogą dublować tematy. Nie uważam jednak, żeby należało bez przerwy porządkować ludzi - takie zachowania moderatorów, bez przerwy pokrzykujących na temat regulaminu, albo edytujących cudze posty, zniechęciły mnie skutecznie do największego w tej chwili forum o kotach brytyjskich w sieci, do którego zresztą często odsyłam Was po radę. Moje preferencje i upodobania nie muszą być Waszymi, i odwrotnie.

Na razie nie będę zajmowała się techniczną stroną forum, zależy mi na przeniesieniu wątków o żywieniu i zdrowiu, bo są ważne, i chcę, żeby były dostępne dla każdego, kto tu wejdzie, od razu, a nie w formie linków, nawet w formie cytatów, bez względu na to, jak makabrycznie by to nie wyglądało :-D

Na pewno poszukam rozwiązania, żeby zdjęcia nie były zmniejszane. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, i bardzo mnie to denerwuje, ale na razie po prostu szkoda mi czasu. Na szczęście sprawnie się otwierają, przynajmniej te, które do tej pory sprawdziłam.

Jeśli jeszcze coś Was boli, piszcie, zajmę się w wolnej chwili, i jeśli będę umiała, to zrobię. Nie wiem, jak wyłączyć tę cholerną sondę, nie jet moim pomysłem, tylko chyba taką próbką :evil:
ODPOWIEDZ