BARF dla początkujących

Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent

Re: BARF dla początkujących

Post autor: Danusia »

kizior pisze:
Dorszka pisze:
asiek pisze:(...) a z obrobionego szkieletu ugotowałam rosołek dla nas. <lol>
<lol>
U nas jest to na porządku dziennym, czyli kotki mięsko, a my zupę na kościach. 8-)
No ja mam jeszcze w swoim stadzie 40 kg sznaucera olbrzyma od lat ( bo to już trzeci sznaucer mieszka z nami) i zawsze tak są gotowane wszelakie zupy kurczak cały w garze to pyszny rosołek dla dwunożnych ,a ile mięcha dla czarnego diabolca i do tego 2 kg ugotowanej marchewki żeby było light w misce ( odchudzamy :pies: nieustajaco <lol> ) ciężko byłoby pani Gesler zrobić w naszych domach rewolucję w garach <lol> <offtopic> zwierzaki najważniejsze :ok: <mrgreen>
Kala Agilis Cattus *PL 26.08.2011r. Obrazek Kolorado Amazing Aisha * PL 01.09.2010r.Obrazek

Awatar użytkownika
Szana
Hodowca
Hodowla: Calm Cats*PL
Kontakt:

Post autor: Szana »

Gdy naszym dziewczynom pierś z indyka mieliłam, słyszałam stwierdzenie, że koty lepiej karmię niż mojego Ira <lol>
"Naucz się czytać kota, a będzie z Tobą szczęśliwy"
http://www.calmcats.pl
https://www.facebook.com/calmcats/

Awatar użytkownika
Audrey
Agilisowy Rezydent

Post autor: Audrey »

Danusia pisze:
No ja mam jeszcze w swoim stadzie 40 kg sznaucera olbrzyma od lat ( bo to już trzeci sznaucer mieszka z nami) i zawsze tak są gotowane wszelakie zupy kurczak cały w garze to pyszny rosołek dla dwunożnych ,a ile mięcha dla czarnego diabolca i do tego 2 kg ugotowanej marchewki żeby było light w misce ( odchudzamy :pies: nieustajaco <lol> ) ciężko byłoby pani Gesler zrobić w naszych domach rewolucję w garach <lol> <offtopic> zwierzaki najważniejsze :ok: <mrgreen>
Danusiu, pamiętam, jak mojemu sznaucerowi miniaturowemu gotowałam zawsze wielki gar udek z kurczaka z marchewką i ryżem. Później wszystko z mamą mieszałyśmy, porcjowałyśmy i bach do zamrażalnika. Bardzo lubił takie jedzonko. :)

Awatar użytkownika
Szana
Hodowca
Kontakt:

Chciałabym się poradzić, bo "rynce" mi opadają gdy mam mięsko podawać moim kochanym dziewczynom. :((((
Mia wątróbkę drobiową jadłaby cały czas, ale odstawiam z przyczyn wiadomych. Ma być dodatkiem a nie mięsem głównym.
Czytając wątki o BARFie stwierdziłam, że skoro mają jeść mięso to niech jest to treściwe jedzenie. Najpierw kupiłam pierś z indyka, by sprawdzić czy moje gwiazdy będą jadły coś innego. Sam indyk powąchany, doopką się odwróciły i poszły. Dodałam żółteczko. O, podpasowało. Jadły 100 g przez cały dzień, ale zjadły. Kupiłam FC. Kilka dni później znów próba: pierś z indyka, żółteczko i tym razem miareczka FC. I czekanie czy gwiazdy ruszą. Adela jest mniej wybredna, więc zjadła od razu. Mia? Powąchała i poszła. :-| No to ja, "gupia" pańcia za kotem z miską latać zaczęłam. Wiecie gdzie zjadła? Na szafce w pokoju, bo tam lepiej smakuje niż w kuchni. :-o <lol> Ok, samej piersi z FC nie dawałam, bo znów mięso do kosza bym wyrzuciła. Kupiłam udziec i serca z indyka, zmieliłam i do zamrażalnika. Po kilku dniach próbowałam podać dziewczynom z FC. Adela dzióbnęła a matka poszła w długą. Ok, zbuntowałam się i na suchej je przytrzymałam kilka dni. Znów wyciągnęłam piersiczkę + FC + żółtko. Zjedzone. Dziś dostały udziec z sercami + FC i troszeńkę oleju z łososia. Powąchały i tylne "oczko" mi pokazały. ;-( Jak je przekonać do mięsa z indyka + FC + olejem z łososia (na początek)? O wołowinie też mogę zapomnieć. :(((( ;-(

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe »

Niektórych kotów do mięsa z FC niestety nie da się przekonać, gdyż suplement ten nie jest bezsmakowy.
obrazek

Awatar użytkownika
Szana
Hodowca
Kontakt:

Miss_Monroe pisze:Niektórych kotów do mięsa z FC niestety nie da się przekonać, gdyż suplement ten nie jest bezsmakowy.
FC to pikuś. Gdy powąchały olej z łososia to tak się skrzywiły, że widać im było wszystkie zęby <lol> Problem jest też w mięsie z indyka (udziec, serca) i wołowinie. Mam pomrożone porcje po około 150g. :-| Pierś z indyka wymieszana z żółtkiem + FC zjedzą, problem z resztą mięsa i olejem, bo przecież codziennie im żółtka dodawać nie będę. Nie z oszczędności lecz ze zdrowotności. :-|

Arya90

Post autor: Arya90 »

pierś to nie najlepszy wybór- zdecydowanie za chuda jak na podstawę żywienia. Lepiej wybierać mięsa tłustsze. Natomiast jak kota do tego przekonać- dla mnie zagadka, bo próbowałam, ale się nie udało <lol>

Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent

Post autor: asiek »

Tu trochę podpowiedzi <lol>
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=268

Myślę,że trzeba spróbować z samym mięskiem a potem dodawać suplementy. Czy próbowałaś kurczaka, czy tłustszą wołowinkę? Zdecydowanie lepszy od FC jest Easy Barf.
A może taka mieszanka naturalna bez sztucznych suplementów?
"Los bowiem synów ludzkich jest ten sam co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.."
Biblia Księga Koheleta

Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent

Post autor: Yolla »

U mnie lepiej "wchodzi" mieszanka przemrożona z suplementami a najlepiej oczywiście mięsko bez dodatków <mrgreen>
Rzeczywiście Eeasy Barf czy TC Premix są praktycznie bezzapachowe w przeciwieństwie do FC ale ostatnio w Polsce prawie niedostępne :-/////
Olej z łososia podaję w kapsułkach bo w mieszance nie przejdzie.
obrazekobrazek
************************* "THE MORE YOU NOW, THE LESS YOU NEED" ****************************

edytaagata

Post autor: edytaagata »

Easy BARF pokazał się w MP, właśnie zamówiłam w wersji z tauryna. Jak przyślą to sprawdzimy bo FC od dłuższego czasu nie jest jadalne.
Ostatnio będąc nad jeziorem kupiłam w wiejskim sklepie smalec z gęsi. Baltazar oszalał, a to jest najbardziej wybredny Kot na świecie. Kupiony w normalnym sklepie u mnie w mieście żadnemu nie smakuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „BARF”